על אהבת קואימברה

הסיפור על אהבת קואימברה, סיפור האהבה הגדול של פורטוגל. הכל החל במסגרת חיזוקי הקשרים המדיניים ונישואי התועלת אשר היו נהוגים בעבר בין מדינות, נסיך הכתר דום פדרו מפורטוגל אולץ להתחתן עם הנסיכה הקסטיליאנית קונסטנסה על פי מצוות אביו המלך אפונסו הרביעי. כאשר מגיעה משלחתה של הנסיכה קונסטנסה אל חצר נסיך הכתר בפורטוגל צדה את עיניו של הנסיך אחת מבנות לוויתה של הנסיכה, אינש דה קסטרו אשר הייתה יהודיה מומרת והגיעה ביחד עם הנסיכה לשמש לה לחברה בחצר המלכות הזרה.
הנישואים המלכותיים התקיימו ונסיך הכתר הוציא את אינש מחצר ארמונו ובנה עבורה ארמון קטן ליד נהר המונדגו שבעיר קואימברה. כאשר נודע הדבר למלך הוא ממהר לשלוח את אינש בחזרה לספרד. כעבור כשנתיים נפטרה קונסטנסה הנסיכה הקסטילאנית ושליחי נסיך הכתר יצאו מיד והביאו את אינש בחזרה לארמונה, פדרו התחתן עם אינש ורק לאחר מכן בניגוד למקובל באותם ימים, ביקש את רשותו של אביו.
המלך אפונסו התייעץ עם יועציו מה כדאי לו לעשות ואלו ייעצו לו לדאוג למותה של אינש מחשש שנסיך הכתר יושפע ממשפחתה של אינש שהייתה משפחה חשובה בספרד. ואכן, בעת שהנסיך שהה במסע צייד בצפון הארץ הובאה אינש ו- 3 מילדיה אל המלך אשר ערך לה משפט שדה בהאשמה כי פעלה בניגוד לאינטרסים של פורטוגל והיא וילדיה הוצאו מיידית להורג.
נסיך הכתר פדרו חזר ממסע הצייד וכאשר הבין מה אירע בהעדרו הוא החליט להבליג. כעבור שנתיים מת המלך אפונסו ופדרו עולה לשלטון, אז הוא מצווה להרוג את רוצחי אהובתו ולהוציא את השלד של אינש מהקבר ולהלבישה בבגד מלכות, לעטור כתר לראשה ולהושיבה על כס המלוכה, וכפה על כל אנשי חצרו לנשק את כף ידה של המלכה המתה.

הכתרת המלכה אינש דה קסטרו
(פייר שארל קומט 1849)

הוא ציווה לקבור את שניהם כאשר הוא ימות במנזר אלקובסה כשרגליו מונחות מול רגליה בקברים מפוארים כך שבתחיית המתים לכשיצאו מארונותיהם, הדמות הראשונה בה יפגשו יהיה האחד את השני, על קיברה של אינס נרשם : Ate ao fim do mundo = "עד קץ העולם".

השיר על אהבת קואימברה אותו שרה זמרת הפאדו הנערצת עמליה רודריגז, מתנגן לו ברקע, ואם הוא לא מתנגן באופן עצמאי, אתם מוזמנים להפעיל אותו כאן מטה:

השיר על אהבת קואימברה

מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלי
סמנו כאן בהמשך במקום המתאים, ונשמור על קשר

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: