הארמון הלאומי

הארמון הלאומי שבעיר סינטרה ממוקם במרכזה ההיסטורי של העיר והוכר על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית בשנת 1995. ראשית בנייתו החלה במאה ה- 13, כאשר במהלך מאות שנות קיומו הוגדל והורחב מספר פעמים עד שעוצב המראה שלו כיום.

הארמון הלאומי בסינטרה

אזכור למבנים מפוארים בסינטרה קיים כבר בספרות החל מהמאה ה- 11הארמון נבנה באתר בו היה ביתו של המושל המורי (מוסלמי) באזור ולאחר הכיבוש מחדש (הרקונקיסטה) של אזור סינטרה וליסבון שימש כמקום מגוריהם של המלכים הנוצרים. קרבתה של סינטרה לעיר ליסבון, שפע של שטחי צייד, אקלים נוח ונוף מרהיב היו בין הגורמים המכריעים לבחירה בסינטרה כמקום מפלט מתאים לבית המלוכה בחודשי הקיץ. בין המלכים ששהו בבית נמצא את המלך דיניש, ז'ואאו הראשון, מנואל הראשון והמלך אלפונסו השישי שהודח ונכלא בארמון.

בארמון המלוכה קיים חדר אשר על תקרתו מצויירים 134 עורבים כאשר מפיו של כל עורב יוצא הכיתוב: Por Bem, ובתרגום לעברית מדוברת – "עשיתי לה טובה".

תקרת העורבים

מספרים כי המלכה פיליפה מלנקסטר תפסה את בעלה המלך ז'ואאו הראשון פעם אחת במצב אינטימי עם אחת מהגבירות בארמון, הוא אהב את אשתו אך בהינף יד או ממבוכה אמר מיד Por Bem, המלכה נעלבה ולמלך לא היה כל כך נעים אז הוא הורה לצייר על תקרת אחד החדרים בארמון 134 עורבים כאשר מפיו של כל אחד יוצא הכיתוב: Por Bem. עד היום לא ברור מדוע הורה המלך לצייר 134 עורבים, האם זהו המספר של הגבירות שהיו אז בארמון או המספר של הגבירות להם "עשה טובה" עד אז…או גם וגם…

חדר הדיונים של המלך


%d בלוגרים אהבו את זה: