ארמון המלוכה וואט פרה קאו

ארמון מלך תאילנד אשר הוקם בשנת 1782 על ידי המלך ראמה הראשון בעיר בנגקוק הוא קומפלקס של מבנים מלכותיים בלב העיר, על גדת נהר הצ'או פראיה. הארמון היה הארמון הרשמי של מלכי סיאם מאז הקמתו ועד לשנת 1925, אז עברו המלכים להתגורר בארמון צ'יטרלדה.

כיום משמש הארמון לטקסים רשמיים ובו גם נמצא המקדש ואט פרה קאו (Wat Phra Kaeo), מקדש זה הוא המקדש החשוב ובעל המשמעות הרבה לציבור המאמינים. מבנה המקדש מרשים למדי ובנוי בפאר והדר שלא נראה כמוהו, בתוך המקדש המרכזי נוכל לראות את הפסל הקדוש ביותר בתאילנד- פסל הבודהה מאזמרגד, פסל קטן יחסית (גובהו 60 ס"מ) היושב על דוכן גבוה ומסביבו המאמינים מניחים פרחים, נרות וקטורת. המקדש, מעבר להיותו המקדש הקדוש בכל תאילנד, מהווה גם את בית התפילה של בית המלוכה. המלך מגיע לכאן לפחות 3 פעמים בשנה, בעת חילוף העונה בתאילנד – חמה, קרה והעונה הגשומה, ומחליף את הלבוש של הפסל בהתאם.

המלך ראמה ה- 10 מחליף את לבושו של הבודהה מאזמרגד

עשרות אלפי מבקרים מגיעים בכל יום כדי לבקר בארמון, לראות את המבנים ובמיוחד את הבודהה מאזמרגד. למבקרים בארמון – חשוב להגיע בלבוש מלא (מכנס ארוך או שמלה עד לקרסול וחולצה המכסה את הכתפיים) אחרת לא תעברו את השומרים בכניסה למתחם ותישלחו לשכור ביגוד מתאים.

עם מטיילי "רימון טיולים" בארמון המלוכה

%d בלוגרים אהבו את זה: