מסלול 3 ימים בעיר מדריד וסביבותיה

יום טיול בעיר מדריד את הסיור בעיר נוכל להתחיל בביקור בפלאסה אספניה אליה ניתן להגיע ברכבת התחתית המצויינת והנוחה של העיר, פלאסה אספניה היא כיכר מרכזית בעיר הנמצאת ברחוב גראן ויה. בכיכר הוקמה אנדרטה לזכרו של הסופר מיגל סרוואנטס אשר כתב את הספר "דון קישוט איש למנשה". לאחר הביקור בכיכר, נוכל ללכת לכיוון הארמון המלכותי ולכיכר אוריינטה, הנמצאים במרחק של כ- 15 דקות הליכה.

דון קישוט בפלאסה אספנייה

מכיכר אורינטה נוכל להיכנס לסיור מודרך בתוך חלק קטן מחדרי הארמון (בתשלום), ולהסתובב או לנוח בין הפסלים בכיכר. לאחר הביקור בארמון נוכל ללכת לעבר פלאסה מאיור ושוק מרקדו סאן מיגל.

שוק סאן מיגל

במרקאדו סאן מיגל, שוק סגור וקטן נוכל לאכול ו/או לשתות, לאחר הביקור בשוק ונישנוש טעימות קל נלך לכיוון כיכר שער השמש, פוארטו דל סול, הכיכר המרכזית של העיר מדריד בה מוצב פסל סמל העיר, הדב האוכל מעץ הדובדבן, זכר לימים בהם העיר הייתה מוקפת ייערות ודובים. בכיכר נוכל למצוא את שלט מרכז מערכת הכבישים של כל ספרד, הקילומטר ה- "0".

פוארטו דל סול

מסביב לכיכר חנויות רבות, מסעדות ובתי קפה בהם ניתן לנוח ולהנות מארוחת טאפאס קלה וקפה טוב. מכאן נוכל ללכת לכיוון כיכר סיבלס המרכזית אשר מסביבה שוכנים בית העירייה של מדריד, משרדי הבנק המרכזי של ספרד, מטה הצבא הספרדי ובית דרום אמריקה.

פארק בואן רטירו

מכאן נפנה ונלך לכיוון פארק "בואן רטירו", פארק "הפרישה הטובה", הריאה הירוקה הגדולה של העיר. בתוך הפארק אגם גדול ושבילי הליכה, פסלים רבים, ומבקרים רבים, במיוחד בסופי השבוע. לאחר הביקור בפארק נוכל לבקר במוזיאון הפראדו ו/או במוזיאון המלכה סופיה הנמצאים בסמיכות.

מוזיאון המלכה סופיה


יום טיול בעיר טולדו ביום זה נוכל לצאת לבקר בעיר טולדו "ירושלים של ספרד". את הדרך נוכל לעשות ברכב שכור או ברכבת היוצאת מתחנת אטוצה, תחנת הרכבת המרכזית של העיר.

הקתדרלה של טולדו

נגיע למרכז העיר טולדו, ונלך בסימטאות העיר. בדרך נוכל להיכנס לקתדרלה המרשימה, לכנסיית סנטו טומא בה נראה את ציורו של הצייר אל גרקו (כניסה בתשלום), ניכנס לרובע היהודי ונוכל לבקר גם במוזיאון הקיים בבית הכנסת "אבולפייה" (הכניסה בתשלום, סגור בימי שני). מחוץ לבית הכנסת גן קטן ובו קיוסק בו נוכל לנוח בין העצים, ולצפות לעבר הנהר ממרפסת התצפית הסמוכה.

מוזיאון בית הכנסת אבולעפיה

בהמשך נלך לבית הכנסת "סנטה מריה לה בלנקה" בו נוכל לבקר (בתשלום). בית הכנסת שהפך לאחר הגירוש לכנסייה בנוי בסגנון בנייה מוסלמי וייחודי.

מוזיאון בית הכנסת סנטה מריה לה בלנקה

יום טיול ב"עמק הנופלים" ובעיר סגוביה 
היום נוכל לצאת מצפון לעיר מדריד ונוכל לבקר ב"עמק הנופלים" ובעיר סגוביה. אל עמק הנופלים נוכל להגיע ברכב בלבד, הכניסה בתשלום ובמקום אנדרטה מרשימה אותה דאג לבנות הרודן פרנקו, אל בסיס הצלב ניתן להגיע בפוניקולור ולבצע תצפית על כל האזור. ניתן גם להיכנס לבזיליקה החצובה בהר, במקום גם בית קפה/מסעדה.

אתר עמק הנופלים

אל העיר סגוביה נוכל להגיע מהעיר מדריד בעזרת הרכבת או אוטובוס מקומי (תחנת האוטובוס  המרכזית בסגוביה נמצאת בקרבת מרכז העיר העתיקה), בכניסה לעיר העתיקה נוכל לראות את  האקוודוקט, אמת המים המרשימה שהעבירה את המים בימי הרומאים לעיר מ"הנהר הקר". 

אמת המים בסגוביה

ניכנס לסימטאות העיר העתיקה ונלך לכיוון הקתדרלה, גבירת הקתדרלות של ספרד. בדרך נעבור ברובע היהודי העתיק של העיר ונוכל לבקר בביתו של אברהם סניור המשמש כיום כמוזיאון להכרת היהדות ובו גם נערכים מפגשים מעת לעת בנושאים שונים, אברהם סניור היה שר האוצר של המלכה איזבל שלארמונה נגיע בסוף המסלול.

הבית של אברהם סניור

הארמון היפייפה של איזבל נמצא בקצה המסלול, כיום הוא משמש כמוזיאון וניתן להיכנס אליו בתשלום. 

הארמון של איזבל

בדרכנו חזרה נוכל להיכנס לחנויות המזכרות הרבות הפזורות לאורך הדרך, וגם לאחת המסעדות או בתי הקפה.

%d בלוגרים אהבו את זה: