בלוג

הבורסה למסחר

הבורסה למסחר שבעיר פורטו שבפורטוגל הוקמה בבניין אשר בעברו שימש כארמון פרטי עד לשנת 1832 אז הוא נפגע בשריפה ובמהלך המאה ה-19 לשכת המסחר של פורטו מקבלת אותו לרשותה, משפצת אותו וקובעת בו את משכנה. כדי למשוך משקיעים להגיע לעיר, שופץ הבניין ונבנה כמבנה בעל ארכיטקטורה מרהיבה. המבנה הוא בן 2 קומות וכל אחד מחדריוהמשך לקרוא "הבורסה למסחר"

הקניון העמוק הצר ביותר בעולם

במרחק של כ- 40 ק"מ צפונית לעיר יואנינה ובגובה של כ- 1000 מ' מעל פני הים, בצפון הרי הפינדוס שביוון נמצאים 46 כפרי זגורייה, כפרים המאופיינים בסגנון בניית הבתים מאבנים אפורות ולא מסותתות, בהם גם מרוצפות המדרכות ברחובות הכפר, וגגות הבתים מכוסים באבני צפחה. שם, בין הכפרים מסתתר לו קניון ויקוס (Vikos canyon) שהוא קניוןהמשך לקרוא "הקניון העמוק הצר ביותר בעולם"

מדינת הצוק

בדרום מערב אירופה, בחצי האי האיברי, שוכנת לה טריטוריה של הממלכה המאוחדת אשר גודלה הוא כ- 7 קילומטר מרובע בלבד, ועם כ- 34,000 תושבים. בגלל מיקומה וחשיבותה האסטרטגית של גיברלטר (נקודת הכניסה של האוקיינוס האטלנטי לים התיכון) היא הפכה במשך מאות שנים למקום עליו נלחמו מדינות ושליטים רבים במהלך ההיסטוריה. הפניקים היו כבר באזור בשנתהמשך לקרוא "מדינת הצוק"

"תלויים באוויר"

מטאורה (Meteora), אחד מהמקומות מרהיבי העין ביוון הנמצא בצפון חבל תסליה במרחק של 375 ק"מ מהעיר אתונה ו- 225 ק"מ מהעיר סלוניקי. פרוש השם "מטאורה" הוא "תלוי באוויר", ואכן זה המראה אותו רואים אלו המגיעים לבקר במקום. הצוקים המרשימים הנמצאים בשטח של 3.75 קמ"ר, מורכבים מאבן חול ומסלעי משקע בהם שברי סלעים אשר התחברו להם יחדיוהמשך לקרוא ""תלויים באוויר""

המקוק הברברי

אוכלוסיית קופי המקוק הברברי הנמצאת בצוק גיברלטר היא הגדולה ביבשת אירופה ונחשבת באופן לא רשמי לחיה הלאומית של גיברלטר. ההשערה היא כי ראשוני המקוק הברברי הובאו מצפון אפריקה על ידי המוסלמים אשר שלטו בעבר בדרום חצי האיברי וזאת כדי לשמש להם כחיות מחמד. כיום נחשבים קופי המקוק הברברי כאטרקציה תיירותית בגיברלטר, רובם שוכנים כדרך קבעהמשך לקרוא "המקוק הברברי"

יין טעים המיוצר באזור יחיד ומיוחד

אחת מהחוויות המהנות והטעימות במהלך טיול בפורטוגל הוא ביקור ביקב המייצר את יין הפורט, או בבית מסחר המיישן את היין הנהדר, ובאחד משניהם לשבת ולטעום מספר סוגים של היין. יין הפורט הומצא במאה ה-17 במהלך אחת מהמלחמות בין אנגליה לצרפת, אז נמנע מיין הבורדו והקוניאק הצרפתי להגיע לאנגליה בעקבות חרם צרפתי והאנגלים חיפשו מוצא לבעייה.המשך לקרוא "יין טעים המיוצר באזור יחיד ומיוחד"

עיר מרהיבה אותה חוצה קניון עמוק

באנדלוסיה שבדרום ספרד, בגובה של 780 מ' מעל פני הים שוכנת לה העיר רונדה, עיר הבנויה על מצוק גבוה ואותה חוצה קניון מרהיב ועמוק. רונדה יושבת על רמה סלעית המוקפת הרים, שבר גאולוגי יצר לפני שנים רבות קניון בעומק של כ-100 מ' החוצה אותה ובתחתיתו זורם נחל הגואדאלווין. בצידה הדרומי של העיר נמצא החלק העתיקהמשך לקרוא "עיר מרהיבה אותה חוצה קניון עמוק"

על הבירה

אתמול (יום שישי הראשון של חודש אוגוסט) היה יום הבירה הבינלאומי, אז קצת פרטים על הבירה. מקור השם בירה הוא מהשם Biber – לשתות בלטינית, ולמקום בו מייצרים בירה קוראים מבשלת בירה כי במהלך הייצור מבשלים את הבירה. מרכיבי הבירה הם 99 אחוז מים (ולאיכותם ולהרכב המינרלים שבהם חשיבות רבה), לתת, כשות ושמרים. הבירה היא מוצר בריא,המשך לקרוא "על הבירה"

מי אמר שעם?

תעשיית השעם המפותחת בפורטוגל מייצרת כמחצית מתצרוכת השעם העולמית. המבקרים בפורטוגל יוכלו למצוא מוצרים ופריטים רבים המיוצרים מקליפת עץ אלון השעם שהם כמובן בנוסף לפקקי השעם המשמשים לאטימת בקבוקי היין, בתמונה המצורפת ניתן לראות חלק נרחב ממוצרים אלו הנמכרים בחנויות כגון תיקים, כובעים, ארנקים, נעליים ואף מטריות ועניבות, והכל מיוצר משעם.  המטיילים בפורטוגל יראו אתהמשך לקרוא "מי אמר שעם?"

בית הכנסת מונסטיר

כבר בשנת 168 לפני הספירה הגיעו ראשוני היהודים לעיר סלוניקי ביוון, מתקופה זו ועד למאה ה- 15 הגיעו בהמשך יהודים רבים לעיר עד שכמחצית מתושבי העיר היו יהודים.לאחר גירוש ספרד בשנת 1492 הגיעו אל העיר סלוניקי עשרות אלפי יהודים אשר הפכו את העיר למרכז יהודי ספרדי מפואר וגדול. בשל הרוב היהודי של תושבי העיר היאהמשך לקרוא "בית הכנסת מונסטיר"

טוען…

משהו השתבש. יש לרענן את העמוד ו/או לנסות שוב.


למעקב אחר הבלוג שלי

לקבלת תוכן חדש ישירות לתיבת האימייל.

%d בלוגרים אהבו את זה: