בלוג

קינטה דה רגליירה

מתחם אחוזה מרהיב עם גן מיוחד בו פינות סתר מקסימות ומפתיעות הנמצא בעיר סינטרה שבפורטוגל. לא רחוק ממרכז העיר, שוכנים להם הגנים של רגליירה אשר משתרעים על כ-40 דונמים. אל המתחם לא ניתן להגיע עם אוטובוס בגלל הדרכים הצרות המובילות אליו בהם אוטובוס לא יכול לעבור והוא גם מרוחק להליכה רגלית ממרכז העיר ומתחנת הרכבתהמשך לקרוא "קינטה דה רגליירה"

קניון ויקוס

במרחק של כ-40 ק"מ צפונית לעיר יואנינה ובגובה של כ- 1000 מ' מעל פני הים בצפון הרי הפינדוס נמצאים 46 כפרי זגורייה, כפרים המאופיינים בסגנון בניית הבתים מאבנים אפורות ולא מסותתות, בהם גם מרוצפות המדרכות ברחובות הכפר, וגגות הבתים מכוסים באבני צפחה. שם, בין הכפרים מסתתר לו קניון ויקוס (Vikos canyon) שהוא קניון טבע מרשיםהמשך לקרוא "קניון ויקוס"

קאזה דה מתיאוש

קאזה דה מתיאוש שבאזור וילה ריאל בפורטוגל, בית אציל פורטוגלי אשר נבנה במחצית הראשונה של המאה ה- 18 בסגנון הבארוק. הבית והגנים היפיפיים משמשים כיום קרן ציבורית של ארגוני תרבות המקדמת אירוח קונצרטים, ימי עיון והשתלמויות בעיקר בתחומי המוסיקה. אסם ישן הפך לאולם קונצרטים ומספר מבנים שוקמו והוסבו למשכן וארוח אומנים. חדרי הבית אשר חלקםהמשך לקרוא "קאזה דה מתיאוש"

סין הקטנה

צ'יינה טאון היא רובע קטן בעיר בנגקוק, בירת תאילנד. הרובע הוא בעל מראה וחזות שלא היו מביישים את סין הגדולה וכאשר ניכנס אליו נחשוב וגם נרגיש שנחתנו בסין עצמה. הרובע הסיני בבנגקוק נוצר בעצם מתושבים מהגרים אשר יצאו מסין והתמקמו בעיר, והצליחו בדרך נפלאה לשחזר את המראה, האווירה והאותנטיות של סין, הארץ ממנה הם הגיעו.המשך לקרוא "סין הקטנה"

מאפיה מפורסמת בליסבון

אחד מהמקומות המפורסמים והידועים בעיר ליסבון היא המאפיה הנקראת "פשטייש דה בלם" הנמצאת ליד מנזר ז'ירונימו. כאשר מתקרבים למאפיה נראה מבחוץ בדרך כלל תור של תושבים ומבקרים רבים המעוניינים להיכנס ולקנות את אחת מאלפי עוגיות הפודינג המוכנות כאן מדי יום. התפריט פשוט למדי, או שקונים פשטייש דה בלם, או שקונים פשטייש דה בלם, בשתיה אפשרהמשך לקרוא "מאפיה מפורסמת בליסבון"

החומה

היא חילקה את העיר לשניים והיום לפני 31 שנים היא מסיימת את תפקידה ההיסטורי. חומת ברלין הקיפה את מערב ברלין משנת 1961 ועד לשנת 1989, אורכה היה 155 ק"מ והיא חילקה את העיר ברלין לשני חלקים: ברלין המזרחית וברלין המערבית. החומה נבנתה כדי לחסום את בריחת התושבים מהגוש הקומוניסטי (מזרח גרמניה ושאר מדינות הגוש הקומוניסטי)המשך לקרוא "החומה"

הנערה אולליה

הקורונה מרימה את הראש בספרד והעיר ברצלונה נכנסת לסגר לילי ולהגבלות בילוי ותנועה, אז זה הזמן לטייל קצת באופן וירטואלי בעיר ולבקר בקתדרלה של העיר הקרוייה על שם הקדושה אולליה אשר נרצחה בהיותה בת 13 על ידי חיילים רומאים היות וסרבה להמיר את דתה הנוצרית כמצוותם. המבנה הנוכחי של הקתדרלה בה שוכן הארביכישוף של העיר,המשך לקרוא "הנערה אולליה"

טוען…

משהו השתבש. יש לרענן את העמוד ו/או לנסות שוב.


למעקב אחר הבלוג שלי

לקבלת תוכן חדש ישירות לתיבת האימייל.

%d בלוגרים אהבו את זה: