בלוג

איריסים

השיר הראשון שהחל את ה"גל היווני" במוזיקה הישראלית כבר בשנת 1949 הוא הלהיט המוכר לכולנו בשם "איריסים", שיר המבוסס במקורו על הלהיט היווני "איריסה" של ניקוס פאסטיאס ויאניס ולאס אשר נכתב בשנת 1947. השיר נולד לאחר הקמת מדינת ישראל, אז יוצא הפזמונאי חיים חפר ביחד עם חברי להקת הצ'יזבטרון אל מחנות העקורים בקפריסין לשמח אתהמשך לקרוא "איריסים"

בילוי של ערב ביוון

חלק מרכזי בתרבות היוונית שהתפשטה לה גם ברחבי העולם עם ההגירה היוונית לארצות רבות במאות ה- 19 וה- 20, הוא הבילוי בטברנה מקומית. בערים הגדולות וגם בכפרים הקטנים פועלות טברנות שהן בעצם מסעדות מקומיות (הפירוש של המילה טברנה בלטינית הוא "צריף" או בקתה"). בטברנות היווניות אוכלים מאכלים מקומיים ושותים בעיקר את האוזו, ובחלקם מתקיים גםהמשך לקרוא "בילוי של ערב ביוון"

משולש הזהב

מפגש הגבולות בצפון תאילנד שבין המדינות מינמאר (בורמה), לאוס ותאילנד נקרא משולש הזהב, היות שבאזור זה אשר נשלט בעבר על ידי כנופיות חמושות, גידלו והבריחו את האופיום בהיקף רחב מאוד, התשלום בעבור האופיום שולם כתמורה למגדלים המקומיים במטילי זהב. החל משנות ה-20 של המאה ו-20 נחשב אזור זה לאחד משני האזורים הבולטים באסיה לייצור אופיום, ואף בעולם כולו.  עדהמשך לקרוא "משולש הזהב"

ניצחון המעטים על הרבים

מנזר בטאליה הנמצא בפורטוגל הוא "מנזר המלחמה" אשר בנייתו החלה בשנת 1388, שלוש שנים לאחר ניצחון הפורטוגלים על הכוחות הספרדים בקרב אלז'ובארוטה, ניצחונם של המעטים מול הרבים. הקרב התרחש לא רחוק ממיקומו הנוכחי של המנזר ובעקבות הניצחון יסד מלך פורטוגל ז'ואאו ה-1 את "מנזר מריה הקדושה של הנצחון" הבנוי בסגנון גותי מנואליני.  בתוך הכנסיה נמצאהמשך לקרוא "ניצחון המעטים על הרבים"

הקרנבל בטנריף

למה קרנבל?שורשי הקרנבלים בעולם מקורם בדת הנוצרית, המילה "קרנבל" פרושה פרידה מהבשר, (מלטינית – carni = בשר, vale = פרידה) באירופה נהגו הנוצרים הקתולים להתנזר מבשר ומכל הנאה גופנית אחרת במשך 40 יום לפני חג הפסחא, יום המציין את תחייתו של ישו. אז מקורו של הקרנבל הוא דתי אך בודאי שלא המניע הדתי הוא זה המביאהמשך לקרוא "הקרנבל בטנריף"

טיבידאבו – tibi dabo

את ההר "טיבידאבו" שבעיר ברצלונה שבספרד ניתן לראות ולזהות ממרחקים גם ביום וגם בלילה. בקצה ההר המתנשא לגובה של 512 מ' נמצאת בזיליקת "הלב הקדוש" אשר בנייתה הסתיימה בשנת 1961 ובראשה ניצב פסלו של ישו. מקור שם ההר הוא מהברית החדשה, פירוש השם "טיבידאבו" בלטינית הוא: "אתן לך" ומרמז על המסופר בספר הברית החדשה עלהמשך לקרוא "טיבידאבו – tibi dabo"

המנזר של מונסרט

אפשרות לטיול בן יום אחד אל המנזר הבנדיקטי של מונסרט הממוקם בפסגתו של הר ייחודי משונן ומחורץ בגובה של 1,236 מטרים, המקום מהווה יעד עלייה לרגל למאמינים בני הדת הנוצרית ומפורסם ופופולרי בקרב התיירים לטיול של יום מחוץ לעיר ברצלונה.  המנזר הוקם בשנת 1025, לאחר שהתגלה במקום פסל של מריה הקדושה. גם היום מגיעים להרהמשך לקרוא "המנזר של מונסרט"

האתר הארכיאולוגי בדלפי

העיר דלפי נמצאת במרכז יוון כ- 180 ק"מ מהעיר אתונה וליד מרגלותיו של הר הפרנסוס. תחילת ההתיישבות במקום החלה לפני כ- 2500 שנים בכפר קטן שנקרא קסטרו. עד שנת 1892 היה האתר הארכיאולוגי גל חורבות הקבור מתחת לכפר, בשנה זו הוחלט להעביר את הכפר 1.5 ק"מ מערבה (העיר דלפי של היום) ולחשוף את האוצר הקבורהמשך לקרוא "האתר הארכיאולוגי בדלפי"

פסטיבל הפרחים של צ'יאנג מאי

בתחילתו של כל חודש פברואר הפרחים פורחים ומקשטים את הגנים שבצפון תאילנד, וזאת סיבה מספיק טובה כדי לקיים פסטיבל פרחים ולחגוג את הפריחה המקסימה. פסטיבל הפרחים של צ'יאנג מאי מתקיים בסוף השבוע הראשון בחודש פברואר ונמשך במשך 3 ימים, גולת הכותרת של הפסטיבל מתקיימת בבוקר היום השני של ימי הפסטיבל והיא תהלוכה צבעונית ומיוחדת בההמשך לקרוא "פסטיבל הפרחים של צ'יאנג מאי"

טוען…

משהו השתבש. יש לרענן את העמוד ו/או לנסות שוב.


למעקב אחר הבלוג שלי

לקבלת תוכן חדש ישירות לתיבת האימייל.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: