מסלול 8 ימים לפורטוגל

המסלול המוצע מתבסס על טיסות הלוך וחזור מליסבון, וטיולים באתרים ובערים בין ליסבון לפורטו באופן מעגלי, כולל בעיירות במזרח פורטוגל.


יום 1: נחיתה בשעות הערב בשדה התעופה של ליסבון ולקיחת רכב מהשדה שהוזמן מראש. נתחיל את הטיול בנסיעה של כשעה צפונה מליסבון לעיירה אובידוש בה נטייל מחר בבוקר, ממליץ על הזמנת מלון הקרוב לעיר העתיקה.


יום 2: נשאיר את הרכב בחניית המלון ונצא בבוקר לסיבוב רגלי במרכז העתיק של אובידוש שם נטייל ברחוב המרכזי בין החנויות ונטעם את ליקר הדובדבנים הטעים, לאחר הטיול בעיירה נחזור למלון לבצע צ׳ק אאוט. ניסע לעיר נאזרה שם נבצע תצפית על החוף ועל האוקיאנוס האטלנטי ממרומי הצוק (סיטיו).

ניסע למנזר בטלייה ונבקר בכנסייה ובמנזר, את ארוחת צהרים נאכל במסעדות מחוץ למנזר. לאחר מכן נסיעה של כשעה תביא אותנו לעיר קוימברה בה נבקר באוניברסיטה המרשימה של העיר, לא לוותר על ביקור בחדרי ההרצאות ובספריה. מקויימברה ניסע למלון ארמון בוסאקו – Palace Hotel do Bussaco .


יום 3: לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור רגלי קצר במסלולי הטיול ביער מסביב למלון, לאחר מכן ניסע כשעה לעיר אווירו, שם נוכל לשוט בתעלות העיר וגם לאכול ארוחת צהריים במסעדות במרכז העיר. לאחר הביקור בעיר נמשיך לעבר העיר פורטו ישירות לבית המלון. לאחר התארגנות במלון נוכל לצאת ברגל לפארק הקריסטל ולבצע תצפית לעבר נהר הדורו, ומשם ברגל או במונית לסיור ברובע ריביירה וגשר דום לואיש וארוחת ערב באחת מהמסעדות על המזח.


יום 4: יום של סיור רגלי בעיר פורטו, נבקר בקתדרלת סה, תחנת הרכבת סאו בנטו, חנות הספרים לילו, מגדל כנסיית קלירגוש, ארמון הבורסה, כנסיית סן פרנסיסקו, צהריים בריביירה על המזח, הליכה על גשר דום לואיש לעבר הצד השני של נהר הדוארו ונבקר ביקב בעיר גאיה (הביקור ביקב כולל טעימת 2 סוגי יין פורט), ניתן לעלות על הרכבל ונעלה למפלס העליון של גשר דום לואיש ומשם נמשיך ברגל למדרחוב סנטה קטרינה שם יש חנויות ומסעדות ובית קפה עתיק ומיוחד (מג'סטיק קפה).


יום 5: היום נעזוב את העיר פורטו וניסע לעמק הדוארו בדרך הרומנטית נרד מהאוטוסטרדה וניסע בדרך כפרית ומפותלת לעיר peso da regua, בדרך נעצור לתצפית על הנהר והעמק ולאחר הפסקה קצרה נמשיך בנסיעה לעיר לאמגו לתצפית מהכנסיה בראש ההר.

לאחר הביקור בעיר וארוחת צהריים נמשיך בנסיעה לעיר בלמונטה שם נבקר במוזיאון היהודי ובבית הכנסת, לאחר מכן ניסע למלון בעיר קובליה או לאחד מהמלונות ברכס סרה דה אשטרלה.


יום 6: נתחיל את הבוקר בנסיעה ארוכה לעיר סינטרה שם נבקר בארמון המלכותי, או באחוזת רגילרה (מומלץ מאוד), נוכל לסייר בסמטאות העיר ולאכול ארוחת צהרים, לאחר מכן ניסע לנקודה המערבית ביותר ביבשת אירופה – קאבו דה רוקה ומשם לעיר קשקייש שם נוכל לעצור בבוקה דה אינפרנו, מערכות על חוף האוקיאנוס האטלנטי, וגם לבקר במרכז העיר (אם יהיה זמן), משם ניסע לעיר ליסבון להחזיר את הרכב השכור ולהגיע למלון שלנו במרכז העיר. בערב נצא לסיור רגלי מהמלון אל כיכר רוסיו, אנדרטת הידידות, מעלית סנטה ז'וסטה, כיכר קומרסיו וארוחת ערב בשוק המקורה Mercado da Ribeira, אשר פתוח עד 00:00.


יום 7: יום של סיורים באתרי העיר ליסבון, נסיעה למנזר ז'ירונימוש שם ניכנס לביקור בכנסיה, ליד המנזר נמצא את הפאשטייש דה בלם, העוגייה המפורסמת אותה נטעם.

נעבור את הכביש במעבר תת קרקעי אל עבר אנדרטת התגליות, ומשם נלך רגלית אל עבר מגדל בלם אליו גם ניתן להיכנס ולבקר, ניסע אל מבצר סאו ג׳ורג, ונבקר גם ברובע אלפמא שם נאכל ארוחת צהריים, בערב נצא למסעדה עם מופע פאדו ברובע אלפמה.


יום 8: לאחר ארוחת הבוקר וביצוע צ׳ק אאוט מהמלון, נשאיר את המזוודות לשמירה במלון וניסע לקניון קולומבוס הגדול בו נוכל לבלות חצי יום. לאחר ארוחת הצהריים נחזור למלון לסידור המזוודות וניסע אל שדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

%d בלוגרים אהבו את זה: