כייסים

כייסים בחו"ל זוהי עובדה, וצריך לדעת איך להימנע מלהצטרף לסטטיסטיקה. כבר כאשר מגיעים לשדה התעופה עוד בנתב"ג, יש להשגיח על כל התיקים והציוד אותו אתם נושאים, אתם עייפים, מתרגשים, עומדים בתור להחלפת כספים או לבידוק והנה נגנב לכם הארנק מהתיק.

הגעתם לחו"ל, שדות התעופה הם המקום הראשון בו ניתן להיתקל בגנבים המקומיים, השגיחו על כל הציוד, ובמיוחד על תיקי היד והמזוודות, כי גם הגנבים יודעים ששם נמצאים הדרכונים והכסף שלכם. ככלל, אם העדפתם לצאת עם סכומי כסף גבוהים במזומן, יש להטמינם מתחת לבגדים בחגורת כסף, או ארנק בטן או גרב אלסטית עם כיסים מתחת למכנס (שיטה המועדפת עלי), גם את הדרכונים הכניסו לשם מיד לאחר ביקורת הגבולות, ועשו זאת בהצנע, בשרותים. את הכסף לשימוש יומי, סכום קטן אשר יספיק לכם להוצאות היומיות – אוכל וקניות, שימרו בארנק קטן ואך ורק בכיסים הקידמיים במכנסיים

בחו"ל לא הולכים עם הארנק או הפלאפון בכיס האחורי או בתיק צד וגם לא בתרמיל גב!

אין להחזיק בתיקי היד או הגב דרכונים או כל דבר יקר ערך אחר, גם לא פלאפונים או מצלמות יקרות ערך אשר בשנים האחרונות מהוות פריט גניב במיוחד. תיקי כתף יש לשאת באלכסון כאשר התיק מקדימה, תיקי גב יש להעביר אל החזה במקומות הומי אדם כמו התקהלויות ברחוב. גנבים בחו"ל מסתובבים בכל המקומות התיירותיים ובכל הארצות, בשדות התעופה, בתחנות המטרו באוטובוסים וברכבות, במקומות בהם התיירים מתקהלים ועסוקים בצילום האתר, במסעדות מזון מהיר ובמסעדות יוקרה, הם יכולים להיות לבושים בהידור או בפשטות, לעבוד לבד או בזוגות. אל תשאירו תיקים על גב הכיסא וגם לא על הכיסאות בחדרי האוכל במלונות, אותו הדבר נכון גם למכשירי הטלפון שלכם.

אם תשמרו על כללים אלו תוכלו לטייל ללא חשש, ולהימנע מעוגמת נפש.

%d בלוגרים אהבו את זה: