הגרוסגלוקנר

מעבר הגרוסגלוקנר באוסטריה הוא אחד מהנסיעות הנופיות הרבות והמהנות שניתן לבצע באוסטריה, לכל אלו המתכננים לבקר באזור, אסור להחמיץ את הנסיעה בכביש הגרוסגלוקנר (Grossglockner Road), אחד מהכבישים המפותלים והיפים ביותר באלפים.

כביש האגרה המפותל נקרא על שם הפסגה הגבוהה באוסטריה (3,797 מטר) והוא חוצה את רכס הגלוקנר. לאורך 48 הקילומטרים של הכביש נוכל לראות פסגות הרים מושלגות, קרחונים, עמקים ירוקים, מפלים וכפרים ציוריים. כדאי לעצור למספר נקודות תצפית שבדרך, הגבוהה מכולן נמצאת בגובה Edelweiss-Spitze  2,752 , ואשר ממנה נשקף נוף מרהיב ביותר (בתנאי שיש ראות טובה).לאורך כביש האגרה קיימות אטרקציות רבות ושונות, בהן מוזיאונים, מגרשי משחקים לילדים, שבילי טיול, מסעדות ושירותים וכן מקומות למשחק בשלג בהם ניתן ומומלץ לעצור.

מרכז המבקרים Kaiser Franz Josef Hohe הממוקם סמוך לקרחון הגדול ביותר באוסטריה, קרחון Pasterze, הוא גולת הכותרת בביקור, במרכז קיימת קומת תצפית מרשימה על הקרחון לצד תצוגות שונות, בהן אחת העוסקת בקרח וקרחונים ואחרת שעוסקת במים. מהמרכז ניתן גם לרדת לקרחון בשביל תלול או ברכבת ולהשתתף בסיורים מודרכים על הקרחון.

נהיגה בכביש האגרה מהווה אטרקציה בפני עצמה ובמהלך הנסיעה תראו חבורות רבות של רוכבי אופנועים ורוכבי אופניים המטפסים במעבר התלול (וגם מצלמים את הנסיעה במצלמות קסדה, ראו את הסרטון המצורף).

קישור לאתר הגרוסגלוקנר 

%d בלוגרים אהבו את זה: