מכרה מלח

פירושו של שם העיר זלצבורג בגרמנית הוא מבצר המלח, בעבר הרחוק נחצב מלח רב מהרי הסביבה, המלח שונע על גבי סירות לאורך הנהר זלצך (נהר המלח) העובר גם בעיר זלצבורג. כבר לפני כ- 2,500 שנה החלו בני העם הקלטי שהתגוררו באזור לכרות מלח שהיווה מרכיב חשוב לשימור האוכל באותם הימים. 

במהלך הביקור באוסטריה מומלץ לבקר באחד ממכרות המלח באזור זלצבורג הפתוחים לסיורים מודרכים לקהל הרחב (במיוחד לילדים, אך גם המבוגרים נהנים מאוד מביקור במכרה). אחד מאלו הוא המכרה הנמצא כ- 15 ק"מ דרומית לעיר זלצבורג בקרבת העיירה האליין, בבאד דורנברג. במהלך הסיור לובשים המבקרים סרבלים לבנים ונכנסים לתוך המכרה על גבי רכבת כורים. לאחר נסיעה של כמה מאות מטרים יורדים מהרכבת ומתחילים ללכת במחילות לעבר מספר חדרים בהם מוסבר תהליך חציבת והפקת המלח מההר (באנגלית), תוך כדי ההליכה בין החדרים רואים גם סרטוני הדרכה קצרים וגולשים (פעמיים) במגלשות עץ אשר שימשו את הכורים לרדת למפלסים נמוכים יותר. (לא לדאוג – למתקשים לגלוש קיימות מדרגות כאלטרנטיבה לגלישה)

מגלשות הכורים במכרה

מתקיים גם שייט קצר באגם מלח הקיים בבטן האדמה. המכרה בהאליין גדול מאוד וחלקו עובר גם בשטח גרמניה (מעבר הגבול מצויין גם במכרה, מתחת לאדמה).

שייט במי האגם במכרה המלח

הגעה: למטייל העצמי – יש לנסוע לכיוון האליין (Hallein), מדרום לזלצבורג. משם לוקחים סיבוב חד ימינה, בעלייה, לבאד דוננברג. למכרות המלח (Durenberg).

נ.צ: 47.684725 , 13.100138

הערות: הטמפרטורה בתוך המכרה קבועה בכל ימות השנה: 12 מעלות צלזיוס. ההליכה במכרה לא דורשת מאמץ מיוחד אולם רצוי להתלבש בבגדים חמים וחובה להצטייד בנעליים נוחות להליכה.

קישור לאתר האינטרנט – מכרה המלח בהליין

ביקור במכרה המלח

סרטון ביקור במכרה מלח בהאליין

%d בלוגרים אהבו את זה: