בורסת הפרחים באלסמיר

במהלך הביקור בהולנד, מומלץ לבקר בבורסת הפרחים Floraholland  הנמצאת בעיר אלסמיר הנמצאת במרחק נסיעה של כחצי שעה בלבד מהעיר אמסטרדם.

מרכז המבקרים בבורסת הפרחים נמצא בהאנגר ענק אשר בו מתנהלות המכירות הפומביות של פרחים וצמחים מכל רחבי העולם. המבקרים בבורסה צועדים על גבי רמפה הנמצאת בגובה 6 מטרים שנבנתה בגובה החלל העצום של המבנה ובמסלול מעגלי, מהרמפה ניתן לצפות באולם אשר הומה ככוורת דבורים משומנת היטב (ללא כל צעקות או צפצופים).

עשרות העובדים מתרוצצים במהירות ברחבי ההאנגר רחב הידיים, במה שנראה ממבט ראשון ככאוס אחד גדול אך בעצם מאורגן ומנוהל להפליא. העובדים מכינים את המשלוחים אשר נרכשו באולמות המסחר ומובילים אלפי ארגזים של פרחים מרהיבים בכל צבעי הקשת בתזמון מדויק, באמצעות טרקטורים קטנים אליהם רתומות שורות ארוכות של עגלות בהם עשרות סוגי ומיני צמחים ופרחים.

במהלך הסיור על הרמפה נוכל לראות מבעד לזכוכיות את המכירות הפומביות המתנהלות ב-2 אולמות גדולים וממוחשבים. על גבי מסכי ענק מוקרנים פרטי המכירה, ועשרות הקניינים היושבים באולם רוכשים כמויות אדירות של פרחים (בכל יום נמכרים כאן כ- 17 מליון פרחים ו- 2 מליון עציצים בממוצע), לאחר המכירה נשלחים הפרחים והצמחים עוד באותו היום להולנד ולמדינות רבות אחרות באירופה ובעולם, במשאיות ובמטוסי מטען.

ככל שניתן, כדאי להגיע בשעה מוקדמת מאוד של הבוקר על מנת להספיק ולראות את האנגר הפרחים מלא בסחורה ואת אולמות המכירות בפעולה.

כתובת מרכז המבקרים: Legmeerdijk 313, 1431 GB Aalsmeer
קישור לאתר האינטרנט: Floraholland

%d בלוגרים אהבו את זה: