נפפיליו

היא עיירת נמל הנמצאת בפלופונס שביוון, לחופי מפרץ ארגוליס. לדברי רבים, העיר נפפליו היא העיר הכי יפה ביוון, סמטאות העיר בהן אנו מטיילים מספרים לנו את סיפורה של העיר העתיקה אשר בעברה, בין השנים 1829 – 1834, שימשה גם כעיר הבירה הראשונה של יוון.

ברחובות נפפיליו

האזור מיושב כבר בעת העתיקה ובהמשך שלטו בו שליטים רבים בהם הביזנטים, הפרנקים, הונציאנים וכמובן העותומנים אז הפכה העיר למרכז אזורי. בשנת 1685 נכבשה העיר שוב על ידי הוונציאנים אשר הקימו את מבצר פלמידי הנישא מעל העיר וחולש עליה ועל המפרץ ובהמשך נכבשת העיר שוב על ידי העותומנים (בשנת 1715), כבר בתקופה זו הבינו השליטים את חשיבותה האסטרטגית של העיר בעזרת השליטה על המפרץ ועל אפשרות הגישה לפנים היבשת. במלחמת העצמאות היוונית הייתה העיר מבצר מרכזי של העותומניים וליוונים נדרש מצור של שנה כדי לכבוש אותה בשנת 1821.

העיר נמצאת במרחק נסיעה של כשעה וחצי מהעיר אתונה, את הביקור מומלץ להתחיל מהמקום הגבוה בעיר לתצפית מאזור מבצר פלמידי, הנוף אותו נראה מאזור הכניסה למבצר הוא מרהיב ועוצר נשימה ואז גם מבינים מדוע נבנה כאן המבצר הנותן שליטה מלאה על המפרץ.

לאחר התצפית נרד אל סימטאות העיר העתיקה ונטייל ברחובות העתיקים והמקסימים הבנויים בסגנון ונציאני. במהלך השיטוט בסמטאות נראה את המבנים המשופצים והשמורים, את החנויות ואת המסעדות הרבות בהן מומלץ לשבת להנות מהאוירה ולאכול מדגת הים וממאכלי יוון.

%d בלוגרים אהבו את זה: