קניון ויקוס

במרחק של כ-40 ק"מ צפונית לעיר יואנינה ובגובה של כ- 1000 מ' מעל פני הים בצפון הרי הפינדוס נמצאים 46 כפרי זגורייה, כפרים המאופיינים מבניית בתים מאבנים אפורות ולא מסותתות, בהם גם המדרכות מרוצפות באבנים משולבות וגגות הבתים מכוסים באבני צפחה. שם, בין הכפרים מסתתר לו קניון ויקוס (Vikos canyon) שהוא קניון טבע מרשים שאורכו כ- 20 ק"מ.

בכפר מונודנדריי

ערוץ הקניון מתחיל בכפר ויקוס ונמשך עד לכפר מונודנדריי ומרכז מים מ-3 נחלים שונים החוברים לנהר הווידומאטיס. הקניון שהוא תופעת טבע ייחודית ביוון הוכר בשנת 1997 כקניון העמוק הצר ביותר בעולם בספר השיאים של גינס, עומקו של הקניון נע בין 450 ל- 1600 מ' ורוחבו הוא ממטרים ספורים בחלקו הצר ועד 400 מ'. (היות והיחס בין עומקו לרוחבו עומד על יחס של 0.82 הוא קיבל את המקום הראשון, למרות שהגראנד קניון בארצות הברית עמוק ממנו אך לא צר כמו קניון ויקוס).

עם קבוצת "רימון טיולים" בנקודת התצפית אוקסיה

קניון ויקוס מהווה כיום פארק לאומי ובו בעלי חיים רבים המצויים בסכנת הכחדה, יש בו שבילי הליכה המאפשרים תצפיות נוף מרהיבות. התמונות המצורפות לעמוד זה צולמו מתצפית אוקסיה בה עומקו של הקניון הוא כ- 1000 מ'.

מראה קניון ויקוס מתצפית אוקסיה

אזהרה: שימו לב כי הדרך לתצפית אוקסייה ממנה צולמו תמונות אלו היא בחלקה הקטן ללא מעקה בטיחות ויש לנקוט במשנה זהירות בהליכה אל התצפית. מהתצפית ממשיך שביל אל הקניון אשר גם הוא ללא מעקה בטיחות, מומלץ שלא לבקר ולעבור את התצפית ללא מדריך מלווה המכיר את האתר.

%d בלוגרים אהבו את זה: